O stronie

Geneza strony:

Nazywam się Julia Łupińska. Mam dwie dosyć odmienne pasje. Jedna to gotowanie - kocham gotować, wymyślać przepisy, oglądać programy kulinarne itp. Druga natomiast to programowanie, jest ona co prawda nietypowa dla kobiety, ale ja łamię wszelkie stereotypy. Chciałam jakoś połączyć moje zainteresowania i tak oto powstało "Sweety Delicious". Najpierw wszystkie przepisy sama ugotowałam (część z nich również wymyśliłam (tak od zera)), a następnie zaprogramowałam tą całą stronę. Jestem bardzo dumna z mojego dzieła i dodawanie nowych przepisów i funkcji sprawia mi wielką przyjemność.

Informacje:

"Sweety Delicious" to strona internetowa z najlepszymi przepisami we wszechświecie - a mówi to najbardziej wybredna osoba jaką znam.

Każdy przepis jest przetestowany i odpowiednio zmodyfikowany, aby dał jak najlepszy rezultat.

Wszystkie przepisy są urozmaicone o zdjęcia, jak krok po kroku wykonać potrawę.

Każda czynność jest dokładnie i zrozumiale opisana, a składniki są idealnie dobrane.

Do każdego przepisu podana jest lista potrzebnych przyborów kuchennych.

Każdy przepis ma też określony poziom trudności. Przepisy łatwe to takie, które każdy bez problemu zrobi i raczej zawsze się udają doskonałe. Średni poziom jest ciutkę trudniejszy - więcej trzeba poświęcić czasu na przygotowanie tego i są pewne elementy przy których trzeba uważać. Natomiast przepisy trudne są już trochę bardziej skomplikowane. Wymaga się w nich trochę kuchennej wprawy i umiejętności, choć z moimi wskazówkami i odrobiną skupienia, każdy sobie z nimi poradzi.

W każdym przepisie wartości odżywcze są odpowiednio wyliczone, uwzględniając fakt, iż w wielu przepisach części składników nie jemy. Chodzi tu na przykład o to, że gdy robimy jakieś ciasto to część masy pozostaje na dnie i ścianach miski oraz na łyżkach, trzepaczkach, widełkach itp. Nie chodzi tu jednak tylko o ciasta - dla przykładu, kiedy smażymy (na sucho) boczek to część jego tłuszczu się wytapia i boczek ma już wtedy inne wartości odżywcze. W związku z tym, gdy w przepisie jest np. 500g mąki - to ja obliczam to dla 495g mąki. Dzięki temu podane wartości odżywcze są zgodne z tym co faktycznie jemy.

Oprócz narzuconej z góry liczby porcji, samemu możemy podać na ile porcji podzielimy potrawę. Strona sama policzy wartości odżywcze dla nowych porcji.

Podana jest również skala MNIAM, która jest dokładnie opisana w zakładce "informacje" w sekcji "skala MNIAM".

Określony w przepisach czas jest zazwyczaj czasem od rozpoczęcia przyrządzania dania do możliwości zjedzenia go. Chyba, że w między czasie wymagane jest, aby jedzenie schłodzić w lodówce, lub aby np. biszkopt przeszedł kremem - wtedy czas określa ilość czasu, jaką należy poświęcić na samo robienie i ewentualne pieczenie.

Każdy przepis posiada swój opis, gdzie wyjaśniam co to za potrawa, daję różne wskazówki oraz podpowiadam jak można przekształcić ten przepis, aby każdy mógł cieszyć się jego smakiem po swojemu.

Każdy przepis ma też określone tagi, po których w łatwy sposób można odnaleźć przepis w wyszukiwarce (ikonka z lupą) oraz zobaczyć podobne dania klikając w dany tag.

W każdym przepisie jest opcja wydrukowania go.

Można również skopiować link do przepisu w schowku.

Jest również przycisk do udostępnienia linku na Facebooku.

Aby korzystać z moich przepisów nie trzeba być wcale wielkim kucharzem - sama jeszcze niedawno spalałam tosty i sprawiałam, że każdy bał się przebywać ze mną w jednym pomieszczeniu, kiedy nieudolnie starałam się pokroić ogórka - więc już tym bardziej nie wiedziałam jak np. ugotować (w wodzie) parówkę. W związku z tym w każdym moim przepisie, sposób wykonania jest wytłumaczony bardzo łopatologicznie.

Ponadto prowadzę bloga, gdzie opisuję różne tricki, opowiadam ciekawostki oraz wyjaśniam podstawowe, jak i zaawansowane techniki gotowania. Ze mną żaden przepis nie będzie niewykonalny, efekt będzie wyśmienity, a czas gotowania będzie naprawdę bardzo przyjemny.

Każdy przepis można oczywiście skomentować i zadać związane z nim pytanie. Z przyjemnością pomogę z Waszymi problemami.

Dane kontaktowe:

W razie jakichkolwiek pytań proszę, albo pisać komentarze, albo napisać do mnie prywatnie na e-maila. Byłabym też bardzo wdzięczna gdybyście napisali mi co mogłabym poprawić na stronie lub jakie jeszcze przepisy chcielibyście tu zobaczyć. Jestem otwarta na Wasze propozycje.

Mój e-mail:

© Sweety Delicious. Stworzone z przez Julię Łupińską